Vianočná pohľadnica od bezdomovca

Autor: Marek Locek | 26.12.2013 o 12:16 | (upravené 26.12.2013 o 18:25) Karma článku: 2,67 | Prečítané:  338x

A. D. 2013 Adventný čas sa zavŕšil a vstúpili sme do vianočného obdobia. Po tieto dni vrcholí v rodinách zhon po darčekoch, nedočkavá túžba mať všetko upratané a vyzdobené, po izbách sa šíria rozmanité vône jedál.

Pri prechádzkach historickým námestím v Brezne si viacerí z vás mohli všimnúť bezdomovca v zrelom veku. Často ho vidíme pred obchodným domom, a tak to nebolo ani teraz, deň pred Štedrým večerom.

Parkovisko pred reťazcom sa zapĺňalo kupujúcimi, ktorí si na poslednú chvíľu dopĺňali zásoby. Po uliciach pobehovali rodiny s nákupnými taškami, muži neúprosne štrngotali kľúčikmi od áut, akoby mal nastať toľko očakávaný koniec sveta. Rozvášnený dav sa správal k bezdomovcovi rezervovane, v snahe prepočuť jeho želania, a najradšej by ho vytisol z cesty.

Tento človek, síce na okraji spoločnosti, ale silný vo svojich slabostiach a životných problémoch, oslavoval s jeho vlastným nasadením a vítal domácich a hostí -- dával im na známosť chystanú radostnú zvesť:

"Radujme sa, veseľme sa, narodil sa Kristus Pán!"

Aj o tomto autentickom, duchovnom rozmere a hĺbke by mali byť Vianoce. Privítajme ich a nenechajme si vytratiť kus detstva v sebe. Vydajme sa rázne za Betlehemskou hviezdou.

Vinšujme si spoločne pritom, aby sa komunikácia v spoločnosti stavala na pôvodných základoch ako: vzájomná vľúdnosť, obetavosť či služba. Nech sa rozvíja nielen počas najkrajších sviatkov, ale prechádza tiež do Nového roka, kedy sme k sebe lepší a pozornejší...

Pokoj ľuďom dobrej vôle!


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

KULTÚRA

Česi na objednávku vlády nikoho neuniesli, predbehli nás v inom

Českí filmári vedia, kde hľadať hrdinov.


Už ste čítali?